DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. decembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Noslēgti pirmie ES fondu līgumi par ražošanas telpu un infrastruktūras izveidi vai rekonstrukciju

Publicēts pirms 7 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ar pieciem uzņēmumiem ir noslēgusi līgumus par Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanu programmā, kas paredz Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. Plānoto investīciju amplitūda šo projektu ietvaros ir no 780 tūkstošiem eiro līdz 1,8 miljoniem eiro.

Ar SIA M.P. Socks, kas ir Dānijas uzņēmuma AS MP Denmark meitas uzņēmums, noslēgtais līgums paredz ražošanas paplašināšanu un ražošanas jaudas palielināšanu visos ražošanas posmos. Projekta ietvaros plānots radīt vismaz 11 jaunas darba vietas. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas - 963 634.38 eiro, tai skaitā ERAF ieguldījums - 433 635.47 eiro.

Metāla izstrādājumu un metāla konstrukciju ražotājs AS Mārupes Metālmeistars ar CFLA noslēgtā līguma ietvaros būvēs jaunu ražošanas ēku, lai ieviestu ražošanā jaunu produktu – lielgabarīta un lielsvara metāla konstrukcijas. Jaunbūves kopējā platība būs 5 584,6 m2. Tāpat projekta ietvaros tiks radītas vismaz 20 jaunas darba vietas. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 776 623.87 eiro, tai skaitā ERAF - 799 480.74 eiro.

Arī bērza saplākšņa ražotājs SIA Stiga RM ar ERAF atbalstu paredzējis būvēt jaunu ražošanas ēku, tādējādi paplašinot darbību un ražošanā ieviešot jaunu produktu – laminēto bērza saplāksni. Paredzēts palielināt gan eksporta apjomus, gan produktivitāti. Projekta īstenošanas rezultātā tiks radītas 12 darba vietas. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas - 1 009 798.44 eiro, tai skaitā ERAF - 454 409.29 eiro.

Paplašināt ražošanas ēku platības ar CFLA noslēgtā līguma ietvaros paredzējis uzņēmums Technopali North Europe, kurš nodarbojas ar ielu apgaismes balstu ražošanu gan vietējam, gan eksporta tirgum. No jauna būvējamās ražošanas ēkas kopējā platība ir 4885.2 m2. Projekta rezultātā tiks kāpināta uzņēmuma kopējā ražošanas kapacitāte un produktivitāte, kā arī eksporta apjomi. Tiks radīta 21 darba vieta. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas - 1 851 241.04 eiro, tai skaitā ERAF - 833 058.47 eiro.

Līgums noslēgts arī ar Norvēģijas uzņēmuma meitas uzņēmumu Latvijā SIA Norplast, kas ražo plaša profila augstas pievienotās vērtības produktus no stikla šķiedras, galvenokārt eksporta tirgiem. Uzņēmums būvēs jaunu stikla šķiedras izstrādājumu ražošanas ēku, kas būtu piemērota lielgabarīta stikla šķiedras izstrādājumu ražošanai un kuras kopējā platība būs ap 1030 m2. Projekta rezultātā uzlabosies ražošanas procesa efektivitāte, palielināsies uzņēmuma ražošanas kapacitāte, un tiks radītas 9 jaunas darba vietas. Kopējās projekta attiecināmās izmaksas - 783 000.30 eiro, tai skaitā ERAF - 352 350.13 eiro.

Līgumus CFLA noslēgusi ar uzņēmumiem, kuru projekti pēc izvērtēšanas tika apstiprināti. Šajā programmā izsludinātās projektu atlases gaitā tika atbalstītas arī vēl 35 citas projektu idejas, kas sākotnēji saņēma apstiprinājumu ar nosacījumiem. Pašreiz 12 projekti pēc precizēšanas ir apstiprināti, un par to īstenošanu ir sākta līgumu slēgšana. Pārējiem  atbalstīto projektu iesniedzējiem līdz janvāra sākumam ir jāizpilda izvirzītie nosacījumi, lai varētu slēgt līgumus par projektu īstenošanu.

Jau ziņots, ka kopumā šīs ES fondu programmas ietvaros tika apstiprināti vai apstiprināti ar nosacījumu 40 projektu, un tajos plānotais kopējais ERAF ieguldījums pārsniedz 23,1 miljonu eiro.

Informācija par atlases rezultātiem - visiem galējo apstiprinājumu saņēmušajiem projektiem - tiek publicēta CFLA mājas lapā, izsludinātās atlases sadaļā.    

ERAF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts plānošanas dokumenta - Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Sekmēt MVK izveidi un attīstību, īpaši apstrādes rūpniecībā un RIS3 prioritārajās nozarēs" 3.1.1.5. pasākuma "Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai" ietvaros.

Daiga Reihmane,
Centrālās finanšu un līgumu aģentūras
sabiedrisko attiecību vadītāja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI