DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. decembrī, 2016
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Iznācis Satversmes tiesas jubilejai veltīts laikraksts

2016. gada 9. decembrī apritēs 20 gadi, kopš Satversmes tiesa uzsāka darbu.

Par godu šai gadadienai nedēļraksta "Jurista Vārds" 6. decembra numurs ir veltīts Satversmes tiesai un Satversmes tiesas procesam. Satversmes tiesai veltītais numuru nedēļraksta "Jurista Vārds" redakcija sagatavojusi sadarbībā ar Satversmes tiesas tiesnešiem un darbiniekiem. Tajā iekļautas visu Satversmes tiesas tiesnešu pārdomas par jautājumu "Kas ir Satversme?". Satversmes tiesas tiesneši dalījušies arī savās pārdomās par citiem konstitucionālo tiesību un tiesību filozofijas jautājumiem. Šajā nedēļraksta "Jurista Vārds" numurā ir publicēti  virkne rakstu, kuru autori ir gan Satversmes tiesas tiesneši, gan Satversmes tiesas tiesneša palīgi un Satversmes tiesas padomnieki, kā arī citi Latvijā atzīti tiesību zinātnieki. Publicēti Allas Spales, Jāņa Plepa, Ditas Plepas, Alda Laviņa, Kristapa Tamuža, Elīnas Kursišas, Elīnas Semeņukas, Lauras Bugnes, Sandija Statkus un Andrejs Stupina raksti.

Nedēļraksta "Jurista Vārds" numurs, kas veltīts Satversmes tiesai, ir unikāls izdevums ar vēsturisku nozīmi, jo daudzi materiāli par Satversmes tiesu līdz šim nebija publicēti. Numurā atspoguļota gan Satversmes tiesas nozīmīgāko notikumu hronoloģija, gan statistika par tiesas darbu 20 gados, kā arī Satversmes tiesas nolēmumu atziņas no zelta fonda.

Satversmes tiesa izsaka pateicību nedēļraksta "Jurista Vārds" redakcijai par sadarbību.

 

Līna Kovalevska
Satversmes tiesas priekšsēdētāja palīdze

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU