DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. augustā, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes

Valsts prezidenta uzruna Zemessardzes 25. gadadienas svinībās

FOTO: Valsts prezidenta kanceleja

Augsti godātais aizsardzības ministra kungs!
Godātais Nacionālo bruņoto spēku komandieri!
Godātais zemessardzes komandieri!
Zemessargi!
Mūsu draugi un sabiedrotie!
Dāmas un kungi! 

Šodien, stāvot šeit – Brīvības pieminekļa pakājē – mēs no sirds varam teikt – par Tēvzemi un brīvību!

Mūsu Latvijas Zemessardze dzima trauksmainajā laikā pirms 25 gadiem, kad tikko bijām atjaunojuši savu valstisko neatkarību un bija jāpieliek visas pūles, lai to nosargātu un nostiprinātu. 1991. gadā brīvība vēl bija tik trausla. Latvijas dēli un meitas stājās savas zemes sardzē un veidoja atjaunotās Latvijas drošības sistēmu.

Šodien mēs svinam mūsu Zemessardzes 25. gadadienu. Mēs svinam mūsu valstisko neatkarību un brīvību. Mēs godinām Latvijas ļaudis, kuri dzimtenes mīlestības dēļ ir bijuši un aizvien ir gatavi sargāt Latvijas valsti, netaupot spēkus, veselību un dzīvību.

Toreiz un tagad Zemessardze ir mūsu Latvijas pašaizsardzības stūrakmens.

Zemessargi!

No sirds pateicos jums un jūsu ģimenēm par pašaizliedzīgo kalpošanu Latvijai. Jūs aizstāvat savas ģimenes un mājas. Jūs sargājat mūsu zemi un stāvat mūsu vērtību sardzē. Brīvība, demokrātija un vienādas tiesības visiem – tās ir vērtības, uz kurām balstās mūsu valsts.

Es pateicos, ka ar savu piemēru jūs palīdziet jauniešiem izkopt Tēvzemes mīlestību un iedrošiniet viņus pievienoties Jaunsardzei un Zemessardzei. Gribasspēks, pienākuma apziņa, atbildība un disciplīna ir īpašības, kas veido spēcīgu mugurkaulu un stāju, kas nekad nelocīsies līdzi svešiem vējiem. Jūs veidojat Latvijas nākotni.

Mēs visi lepojamies ar Jums!

Dāmas un kungi!

Mūsu Latvija ir tik stipra, cik stipra ir mūsu griba to aizstāvēt. Savu ieguldījumu valsts aizsardzībā var sniegt ikviens no mums. Zemessardzes rindu paplašināšana ar patriotiskiem ļaudīm joprojām ir viens no būtiskākajiem Latvijas pašaizsardzības uzdevumiem. Aicinu ikvienu pulcēties zem Latvijas karoga zemessargu rindās!

Ir jādara viss nepieciešamais, lai aizsargātu savu valsti. Mēs turpinām stiprināt savas aizsardzības spējas. 2018. gadā valsts aizsardzībai paredzētais budžeta finansējums būs 2% no iekšzemes kopprodukta. Mēs modernizējam aizsardzības ekipējumu, veicam apmācības un paaugstinām savu militāro gatavību. Mēs nostiprinām savas valsts robežu. Mums ir spēcīgi partneri un uzticami draugi pasaules spēcīgākajā militārajā aliansē NATO.

Tomēr atcerēsimies, ka neviena alianse, neviens draugs vai sabiedrotais neaizstās mūsu pašu gribu un vēlmi cīnīties par neatkarīgu Latviju, to aizstāvēt un par to atdot dzīvību. Tikai kopā mēs veidojam spēku, ko citiem nebūs iespējams pārspēt.

Esmu pārliecināts, ka esam gatavi aizstāvēt Latviju. Nekad vairs nebūs iespējams 1940. gads, kad Latvija bija jāatdod bez neviena šāviena, jo valdība izlēma nepretoties agresijai. Ikvienam komandierim un karavīram negaidīta militāra iebrukuma gadījumā ir pienākums aizsargāt Latviju, negaidot īpašu pavēli "no augšas". 

Esmu drošs, ka mūsu Tēvzemes sargiem pavēle aizsargāt Latviju nebūtu nepieciešama.

Mūsu draugi un sabiedrotie!

No sirds pateicos, ka kopīgiem spēkiem varam sargāt mieru un garantēt drošību Latvijas robežās un reģionā. Jūs palīdzējāt attīstīt Latvijas Zemessardzi un sniedzāt mums atbalstu pirms 25 gadiem. Jūs stāviet ar mums kopā, plecu pie pleca arī šodien.

Es pateicos par jūsu draudzību un apliecinu Latvijas Zemessardzes gatavību arī turpmāk piedalīties starptautiskajās miera nodrošināšanas misijās un mācībās. Kopīgiem spēkiem veidosim drošāku pasauli!

Sirsnīgi sveicu visus zemessargus jubilejā!

Lai stāvam stipri par Latviju!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU