DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

4.maijā Saeimai dāvinās Zigfrīda Annas Meierovica portretu

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - Saeimas namā svinīgā pasākumā Latvijas parlamentam tiks pasniegts atjaunotās Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju dāvinājums – viena no Latvijas parlamentārisma pamatlicējiem - Zigfrīda Annas Meierovica - portrets.

Parlamenta priekšsēdētāju – Ināras Mūrnieces, Solvitas Āboltiņas, Gundara Daudzes, Induļa Emša, Ingrīdas Ūdres, Alfreda Čepāņa un Anatolija Gorbunova dāvinājums ir veltījums Latvijas simtgadei. Atzīmējot mūsu valsts simto dzimšanas dienu, viens no mērķiem ir godināt valsts dibinātājus jeb ciltstēvus un ciltsmātes un pieminēt notikumus, kas ietekmējuši Latvijas valsts izveidi.

Portreta svinīgā pasniegšana simboliski notiks dienā, kad uz Saeimas svinīgo sēdi un svinīgajiem pasākumiem tradicionāli pulcējas ne tikai Saeimas deputāti, bet arī Augstākās padomes deputāti, kuri 1990.gada 4.maijā balsojuši par Latvijas neatkarību.

Latvijas parlamentārisma pirmsākumi meklējami vēlmē apvienot sašķelto tautu un veidot pamatus nedalāmai valstij. Šo darbu uzņēmās 1917.gada novembrī izveidotā Latvijas Pagaidu Nacionālā padome, kas iestājās par pilnībā neatkarīgas un demokrātiskas Latvijas Republikas izveidi. Viens no šīs padomes dibinātājiem bija tieši Z.A.Meierovics. Viņš ir bijis arī Satversmes sapulces un 1.Saeimas deputāts. Kā pirmais Latvijas ārlietu ministrs Z.A.Meierovics ielika pamatu ārpolitikas debatēm parlamentā. Savu vārdu viņš vēsturē ierakstījis kā politiķis, kurš panācis Latvijas de facto un de jure atzīšanu. Kā mūsu valsts Ministru prezidents Z.A.Meierovics īpašu uzmanību pievērsa sadarbībai ar likumdevēju, tādējādi nostiprinot parlamentārās demokrātijas pamatus.

Portreta autors ir Mārtiņš Lapiņš (1873-1954), kurš bijis fotogrāfs un operators. Glezna tapusi 1923.gadā, un tā gleznota uz audekla ar eļļas krāsām.

Z.A.Meierovica portretu plānots novietot Saeimas Kamīnzālē, kas ir viena no reprezentācijas telpām, kurā Latvijas parlaments uzņem augstākās ārvalstu amatpersonas un diplomātus. Tā būs iespēja arī augstos Latvijas parlamenta viesus iepazīstināt ar Latvijas valsts vēsturi.

Svinīgais Zigfrīda Annas Meierovica portreta dāvināšanas pasākums trešdien, 4.maijā, notiks Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 un sāksies pulksten 12.45.

Saeimas Preses dienests

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU