DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. maijā, 2016
Lasīšanai: 9 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

4.maijā Valsts prezidents pasniegs valsts apbalvojumus

Publicēts pirms 5 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, plkst. 16:00 Melngalvju namā notiks Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa lielvirsnieku tiek iecelts:

par nopelniem kultūrā, spilgtu māksliniecisko ieguldījumu akadēmiskajā un populārās mūzikas žanrā, kā arī teātra un kino mūzikā Maestro Raimonds Pauls

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieriem tiek iecelti:

par nopelniem kultūrā, izcilu ieguldījumu klaviermūzikas attīstībā un jaunās pianistu paaudzes audzināšanā pianists, klavierspēles pasniedzējs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Sergejs Osokins

par ilggadēju un izcilu pētniecisko, pedagoģisko un administratīvo darbu Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore Irina Pilvere

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem tiek iecelti:

par ilggadējo pašaizliedzīgo ieguldījumu Latvijas vēstures un kultūras vērtību saglabāšanā un popularizēšanā kultūras un sabiedriskais darbinieks, tulkotājs un mecenāts Pēteris Paulis Bolšaitis

par nopelniem kultūrā, spilgtu radošo devumu profesionālā baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā baleta māksliniece Margarita Demjanoka

par nopelniem kultūrā, mūža ieguldījumu Raiņa un Aspazijas daiļrades pētniecībā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā muzeja speciāliste Gaida Jablovska

par nopelniem izglītības un kultūras darbā, nozīmīgu ieguldījumu zēnu koru dziedāšanas tradīcijas kopšanā Latvijā Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Mārtiņš Klišāns

par radošā mūža devumu fotožurnālistikā, Latvijas vēstures dokumentēšanā un fotoreportāžas žanra attīstībā fotoreportieris Boriss Koļesņikovs

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un latviešu tradicionālās kultūras vērtību popularizēšanā Valsts izglītības satura centra projektu koordinatore, nemateriālā kultūras mantojuma eksperte, pedagoģe Māra Mellēna

par spilgtu radošā mūža ieguldījumu orķestra mūziķa darbā Latvijas Nacionālās operas orķestra mežragu grupas koncertmeistars Vilnis Siliņš

par mūža ieguldījumu suitu kultūras mantojuma saglabāšanā, bagātināšanā, popularizēšanā ilggadējā Alsungas etnogrāfiskā ansambļa "Suitu sievas" dalībniece Marija Steimane

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem tiek iecelti:

par mūža ieguldījumu latviešu tautas dejas mākslā un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidošanā tautas deju ansambļu vadītāja, pedagoģe un horeogrāfe, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Ieva Adāviča

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru kustības attīstībā un popularizēšanā Siguldas Mākslas skolas "Baltais Flīģelis" mūzikas pedagogs un pūtēju orķestru diriģents Andris Muižnieks

par pašaizliedzīgo un nesavtīgo darbu leģionāru un nacionālo partizānu aprūpes nodrošināšanā ilggadējā biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" sabiedriskā darbiniece un Rīgas Stradiņa universitātes docente Vija Tipaine

par pašaizliedzīgo un nesavtīgo darbu leģionāru un nacionālo partizānu aprūpes nodrošināšanā ilggadējā biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" sabiedriskā darbiniece, ārste Čakste Tīpaine

Par Viestura ordeņa virsniekiem tiek iecelti:

par augsti profesionālu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, par pašaizliedzīgu dalību Latvijas kontingenta starptautiskajās operācijās un Latvijas armijas teicamu reprezentāciju starptautiskajā vidē majore Ērika Dilāne

par pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, par izrādīto drosmi un varonību Latvijas kontingenta starptautiskajās operācijās un Latvijas armijas teicamu reprezentāciju starptautiskajā vidē pulkvežleitnants Ģirts Savins

Par Atzinības krusta komandieriem tiek iecelti:

par nozīmīgo ieguldījumu informācijas un komunikācijas tehnoloģijas attīstībā Latvijā Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes datorzinātņu bakalaura studiju programmas direktors, profesors Guntis Arnicāns

par nopelniem tautsaimniecības attīstībā, nozīmīgo ieguldījumu meža nozares attīstībā Latvijā Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas ekonomikas attīstībā un kultūras, sporta, sociālo projektu atbalstīšanā SIA "Augstceltne" valdes priekšsēdētājs, uzņēmējs un mecenāts Juris Kursītis

par nopelniem izglītībā un zinātnē, nozīmīgo ieguldījumu ģeogrāfijas un vides zinātnes attīstībā Latvijā Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes dekāns, profesors Oļģerts Nikodemus

par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu valsts migrācijas politikas īstenošanā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze

par nopelniem lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības attīstībā Latvijā Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas un Beļģijas savstarpējo attiecību stiprināšanā ilggadējais Latvijas Republikas Goda konsuls Antverpenē, Beļģijā Valters van Mehelens

Par Atzinības krusta virsniekiem tiek iecelti:

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas vides jomas un atkritumu nozares darba pilnveidošanā uzņēmuma "KULK" konsultants Gunārs Bubulis

par nozīmīgo ieguldījumu tirdzniecības nozares un nacionālā kapitāla uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā SIA "Firma Madara 89" valdes priekšsēdētājs, uzņēmuma īpašnieks Egils Butka

par nopelniem kultūrā, radošā mūža ieguldījumu kino mākslā un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē teātra un kino aktieris Pauls Butkēvičs

par ilggadējo nozīmīgo ieguldījumu kultūrā, latviešu tautas dejas tradīcijas kopšanā un popularizēšanā tautas deju ansambļu pedagoģe un horeogrāfe, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Indra Filipsone

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas pūtēju orķestru mākslinieciskās darbības pilnveidošanā un jaunās mūziķu paaudzes audzināšanā Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas trompetes spēles pedagogs, pūtēju orķestru diriģents, komponists un aranžētājs Aivars Krūmiņš

par mūža ieguldījumu inženierkomunikāciju būvniecības nozarē ilggadējais inženierkomunikāciju būvniecības inženieris, SIA "Norma-S" valdes loceklis Andrejs Loze

par nesavtīgo mūža ieguldījumu medicīnā, īpaši bērnu reimatoloģijā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas ārste eksperte, bērnu ārste Anna Inese Mežule

par mūža ieguldījumu lauksaimniecības augstākajā izglītībā un zinātnē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes emeritētais profesors Uldis Osītis

par nopelniem vokālo ansambļu kustības attīstībā un popularizēšanā Latvijā Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas "Knīpas un Knauķi" mākslinieciskā vadītāja, mūzikas pedagoģe Edīte Putniņa

par nozīmīgo ieguldījumu valsts un pašvaldības darbā, civilstāvokļa aktu reģistrācijas tiesiskuma nodrošināšanā ilggadējā Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Danuta Šavdine

par mūža ieguldījumu elektroenerģētikas attīstībā Latvijā, augstākajā izglītībā un zinātnē ilggadējais Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pasniedzējs, valsts emeritētais zinātnieks Kārlis Timmermanis

par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu valsts darbā, civilstāvokļa aktu reģistrācijas tiesiskuma nodrošināšanā ilggadējā Ogres novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola

par ilggadējo un nozīmīgo ieguldījumu smaiļošanas un kanoe airēšanas attīstībā Latvijā Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas treneris Genādijs Zujevs

Par Atzinības krusta kavalieriem tiek iecelti:

par uzticīgo un uzcītīgo kalpošanu Latvijas profesionālā teātra mākslai ilggadējā Latvijas Nacionālā teātra biļešu kasiere Vija Grīnberga

par nesavtīgo un pašaizliedzīgo sabiedrisko kalpošanu un ieguldījumu Latvijas valstiskuma atjaunošanā biedrības "4.maija Deklarācijas klubs" izpilddirektore, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta juriskonsulte Linda Gurecka

par mūža ieguldījumu kultūras darbā, kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanā un popularizēšanā ilggadējā Skrīveru novada kultūras darbiniece Lidija Ieriķe

par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas vēstures pētniecībā un dokumentēšanā novadpētnieks, publicists, Latvijas Zinātņu akadēmijas Sēlijas asociācijas Goda biedrs Uldis Lasmanis

par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu informātikas zinātnē, izglītības un akadēmiskajā darbā Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošais pētnieks Aivars Lorencs

par mūža ieguldījumu izglītības darbā, kultūrvēsturisko vērtību izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas muzeja pedagoģe Aija Ozoliņa

par pašaizliedzīgo ieguldījumu sporta darbā, sasniegumiem sportā un Latvijas vārda popularizēšanu pasaulē daudzkārtējā Eiropas un pasaules veterānu čempione vieglatlētikā Austra Reinberga 

par mūža ieguldījumu kultūras un sabiedriskajā darbā, Latvijas kultūras un vēstures pieminekļu saglabāšanā un atjaunošanas veicināšanā Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna

par nesavtīgo mūža ieguldījumu izglītības darbā un Latvijas ūdens motosportā ilggadējais Mazsalacas vidusskolas fizikas un rasēšanas skolotājs, bijušais Latvijas ūdens motosportists Jānis Valentinovičs

par izcilo mūža ieguldījumu peldēšanas sporta attīstībā un popularizēšanā Latvijā ilggadējais peldēšanas treneris Uldis Zemzars

Ar Atzinības krusta zeltītu goda zīmi tiek apbalvots:

par nozīmīgo ieguldījumu pašvaldības darbā, uzcītīgo un uzticīgo sabiedrisko kalpošanu Latvijai ilggadējais Cesvaines novada pašvaldības un sabiedriskais darbinieks Gunārs Kornets

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU