Lasīšanai: 1 minūte

Par pantu numerācijas izrunu

J
jautā:
27. martā, 2014
Jānis Bērziņš

Man būtu tāds jautājums - kā pareizi nosaukt likuma pantus, kuriem pie panta numura ir vēl cipariņš augšā? Citi saka, piemēram, desmitais prim četri pants vai arī desmitais četri prim pants. Bet citi saka, ka prim nozīmē viens un nevar teikt nedz desmitais prim četri, nedz desmitais četri prim, un par desmito prim pantu jāsauc tas, kuram pie panta numura vienieciņš augšā, bet kam divnieciņš - to par desmito bis. Kā būtu pareizi? Ir redzēti panti, kuriem ir 15, 16 un lielāks cipars pie panta numura augšā, tiem visiem ir savi nosaukumi?

A
atbild:
24. aprīlī, 2014
Estere Egle
juriskonsulte

Meklējot skaidrību likumdevēja iestādē jeb Saeimā, tās  juristi un valodas speciālisti pauda: minētajā situācijā vispareizāk būtu lietot normu izrunu latviešu valodu. Attiecīgi pantu numerācija būtu izrunājama, piemēram, šādi:

10.1 pants - desmitais viens pants,
10.4 pants - desmitais četri pants,
10.12 pants - desmitais divpadsmit pants.