Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Goda un cieņas aizskaršana

J
jautā:
10. jūnijā, 2020
Santa

Labdien! Man zināma persona mutvārdos ir izplatījusi nepatiesas un ļoti aizskarošas ziņas par mani. Vai šāda darbība ir kriminālsodāma, vai varu iesūdzēt viņu tiesā?

A
atbild:
29. jūnijā, 2020

Tiesiskais regulējums paredz, ka goda un cieņas aizskāruma var būt gan krimināltiesisks noziedzīgs nodarījums (Krimināllikuma 157. pants), gan civiltiesisks aizskārums (Civillikuma 2352.1 pants). Tā Civillikuma 2352.1 pants noteic: “Ja kāds prettiesiski aizskar personas godu un cieņu mutvārdiem, rakstveidā vai ar darbiem, tad viņam jādod atlīdzība (mantiska kompensācija). Atlīdzības apmēru nosaka tiesa.”

Plašāk par goda un cieņas aizskaršanu un tiesisko regulējumu lasiet LV portāla rakstā “Goda aizskaršana un neslavas celšana”.