Lasīšanai: 1 minūte

Vai parādu piedziņas gadījumā ir tiesības uzsākt uzņēmējdarbību

J
jautā:
02. maijā, 2024
Renars

Labdien! Vai es varu veidot savu uzņēmējdarbību un atvērt mazkapitāla SIA, ja ir tiesu izpildītāju rīkojumi?

A
atbild:
09. maijā, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Parādsaistības, kam uzsākta piespiedu piedziņa, neliedz jums tiesības reģistrēt uzņēmumu, ja vien ar tiesas lēmumu jums nav noteikts aizliegums to darīt.

Šādā situācijā zvērināts tiesu izpildītājs saskaņā ar Civilprocesa likuma 557. pantā noteikto varēs vērst piedziņu uz fiziskajai personai piederošo kustamo mantu (SIA kapitāldaļām), ja piedzinējs to ir lūdzis.