Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzturlīdzekļu parāda piedziņu var vērst pret laulātā mantu

J
jautā:
08. aprīlī, 2024
Made

Labdien! Vēlos stāties laulībā ar esošo partneri, bet viņam ir parāds par uzturlīdzekļiem no iepriekšējās laulības. Vai, stājoties laulībā, man pēkšņi nebūs pārsteigumu un konta bloķēšanas par parādu piedziņu, jo viņš nemaksā uzturlīdzekļus un tādējādi veidojas parāds valstij?

A
atbild:
07. maijā, 2024

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 570. pantu piedziņu vērš uz fiziskās personas mantu, arī uz šīs personas daļu kopīpašumā un laulāto kopmantā, kā arī likumā noteiktajos gadījumos  uz laulāto mantas kopību.

Stājoties laulībā, piedziņa netiks vērsta uz jūsu atsevišķu mantu, tostarp ienākumiem un jums piederošu kustamu un nekustamu īpašumu, tāpat netiks uzlikts liegums jūsu bankas kontam. Tomēr piedziņa var tikt vērsta uz jūsu kopīpašumu, kas tiks iegūts laulības laikā.