Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja māte nevēlas, lai bērna tēvs apciemo bērnu viņas dzīvesvietā

J
jautā:
18. jūlijā, 2023
Amanda

Vai drīkst liegt bērna tēvam apciemot bērnu, ja māte nevēlas, lai tēvs ienāktu mātes dzīvesvietā?

A
atbild:
11. augustā, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Saskaņā ar Civillikuma 181. pantā noteikto bērnam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem (saskarsmes tiesība).

Ievērojot minēto, risinot jautājumu par tēva saskarsmes tiesību īstenošanas kārtību, bērna vecākiem jāspēj rast bērna interesēm vislabāko risinājumu.

Vienlaikus atbilstoši Civillikuma 182. pantā noteiktajam strīda gadījumā kārtību, kādā var izmantot saskarsmes tiesību, nosaka tiesa.