Lasīšanai: 1 minūte

Vai pēc otrās laulības šķiršanas var atgūt pirmā vīra uzvārdu

J
jautā:
19. maijā, 2023
Aleksandra

Labdien! Šobrīd tiek šķirta mana otrā laulība. Vai man ir tiesības atgūt pirmā vīra uzvārdu?

A
atbild:
01. jūnijā, 2023

Jā, jums ir tiesības pēc šķiršanās atgūt to uzvārdu, kurš jums bija pirms šīs (otrās) laulības. Vārdu un uzvārdu var mainīt tad, ja persona vēlas atgūt savu dzimto vai pirmslaulības uzvārdu (saskaņā ar Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likuma 2. panta piektajā punktā noteikto).

Iemesli, kādēļ vēlaties mainīt uzvārdu, ir jāieraksta vārda, uzvārda vai tautības ieraksta maiņas iesniegumā, iesnieguma veidlapas paraugu noteic Ministru kabineta 2022. gada 22. marta noteikumi Nr. 183 “Noteikumi par vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas iesnieguma veidlapu”.