Valsts karogs pie izglītības iestādes

J
jautā:
04. janvārī, 2019
Linda Jekaterina

Likums par valsts karoga lietošanu nosaka pie izglītības iestādes obligāti lietot valsts karogu pastāvīgi, turklāt bez kādiem papildu skaidrojumiem vai izņēmumiem. Bet mēs esam privāta izglītības iestāde (vienkārši SIA, mācību centrs), turklāt mūsu izglītības iestāde atrodas dzīvojamās mājas pirmajā stāvā (pirmais stāvs izpirkts izglītības iestādes īpašumā), bet pārējos stāvos ir dzīvokļi. Daļa kolektīva uzskata, ka valsts karogs mūsu gadījumā jālieto tikai svētku dienās. Kam taisnība?

A
atbild:
14. janvārī, 2019

Latvijas valsts karoga likuma III nodaļas 5. panta 13. punkts nosaka, ka Latvijas valsts karogu pastāvīgi izvieto pie izglītības iestāžu ēkām. Ja normatīvo aktu izpratnē konkrētais mācību centrs ir uzskatāms par izglītības iestādi, uz to ir attiecināms pants par valsts karogu. Iestāde, kas izglīto vai veic sabiedrības apmācību, var izkārt karogu arī pēc brīvas izvēles – simboliski, pat ja normatīvie akti to obligāti nenosaka. Gadījumos, kad ēka nav īpašumā, karoga izkāršana būtu jāsaskaņo ar ēkas īpašnieku.