Lasīšanai: 1 minūte

Dekoratīvo akmentiņu uzlikšana uz zoba nav skaistumkopšanas procedūra

J
jautā:
19. februārī, 2024
Valērijs

Labdien! Vai pēc likuma dekoratīvo akmentiņu uzlikšana uz zoba ir skaistumkopšanas vai zobārstniecības procedūra? Nekādas manipulācijas ar zobiem netiek veiktas.

A
atbild:
29. februārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls
Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūts
Darja Ķīse, Estētikas klīnikas zobārste

Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Estētikas klīnikas zobārste Darja Ķīse norāda, ka dekoratīvo akmentiņu uzlikšana uz zobu virsmas ir zobārstniecības procedūra.

“Tā nekādā gadījumā nav saistīta ar kosmetoloģiju, jo visas manipulācijas ir veicamas mutes dobumā. Atbilstoši Valsts izglītības satura centra (VISC) izstrādātajiem standartiem jebkāda veida manipulācija uz zoba virsmas, tostarp estētiski dekoratīvā akmentiņa uzlīmēšana, ir zobu higiēnista un zobārsta kompetencē. Minēto procedūru mutes dobumā veic tikai kompetenta persona – sertificēts zobu higiēnists un sertificēts zobārsts,” paskaidro D. Ķīse.