Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Gadījumi, kad invaliditātes un darbspēju ekspertīzi veic ātrāk

J
jautā:
04. aprīlī, 2024
Ramons

Vai patiešām ir jābūt darbnespējas lapai sešus mēnešus, lai sāktu kārtot dokumentus invaliditātes noteikšanai, ja personai ir bijuši divi infarkti?

A
atbild:
26. aprīlī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos “Prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas un invaliditāti apliecinoša dokumenta izsniegšanas noteikumi” skaidrots, ka invaliditātes vai darbspēju ekspertīzi veic personai ar fiziskās vai garīgās veselības traucējumiem, kuru dēļ tā nepārtraukti ārstējusies vismaz sešus mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas komisijā, tai ir radušies vai var uzskatīt, ka ir radušies stabili funkcionēšanas ierobežojumi, un to apliecina medicīniskie dokumenti.

Invaliditātes un darbspēju ekspertīzi var veikt ātrāk par sešiem mēnešiem, ja personai veselības traucējumi ir smagi un ar nelabvēlīgu prognozi vai ir radušies stabili funkcionēšanas ierobežojumi.