Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Vai administratīvie pārkāpumi ietekmē noilguma iestāšanos kriminālprocesā

J
jautā:
17. februārī, 2024
Oļegs

Vai administratīvo sodu esamība ietekmē kriminālprocesa noilgumu?

A
atbild:
20. februārī, 2024

Kriminālatbildības noilgumu nosaka Krimināllikuma 56. pants.

Krimināllikuma 56. panta pirmajā daļā ir noteikti laika periodi, kādos personu nevar saukt pie kriminālatbildības atkarībā no noziedzīgā nodarījuma smaguma.

Saskaņā ar Krimināllikuma 56. panta trešo daļu noilgums tiek pārtraukts, ja līdz šā panta pirmajā vai 1.1 daļā norādīto termiņu izbeigšanās brīdim persona, kas izdarījusi noziedzīgo nodarījumu, izdara jaunu noziedzīgu nodarījumu. Šajā gadījumā noilguma laiku, kas paredzēts par smagāko no izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, sāk skaitīt no jaunā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīža.

Tātad administratīvo pārkāpumu izdarīšana, administratīvā soda esamība kā tāda neietekmē noilguma iestāšanos kriminālprocesā, personas saukšanu pie kriminālatbildības.