TĒMA: Mājoklis

Par kādu periodu īrētā dzīvoklī jāmaksā komunālie maksājumi

J
jautā:
22. septembrī, 2023
Stanislavs

Labdien! Man ir īres līgums līdz 5. datumam. Gribēju samaksāt tikai par 5 dienām no 30, proporcionāli rēķinam un skaitītājam. Iepriekšējos īres līgumos visur bija tā. Bet šis saimnieks pateica, ka man vajag maksāt komunālos pakalpojumus par visu mēnesi. Vai ir kāds likums, kas regulē komunālos maksājumus un noteic, ka vajag maksāt par visu mēnesi  (īres līgumā par to nav rakstīts)? Vai varbūt es varu lūgt mājas apsaimniekošanas kompāniju uzrakstīt divus rēķinus mēneša beigās: no 1. līdz 5. datumam un no 5. līdz 30. datumam? Paldies.

A
atbild:
25. septembrī, 2023
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Īrniekam ir jāmaksā par faktiski patērēto. Ja līgums ir līdz mēneša 5. datumam un dzīvoklis tiek atbrīvots 5. datumā, tad attiecīgi par šī mēneša 5 dienām ir jāmaksā.

Ja par īri var samaksāt šajā mēnesī, tad par komunālajiem pakalpojumiem, visticamāk, var samaksāt nākamajā mēnesī, kad ir zināms patēriņš.

Par periodu no 6. līdz 30. datumam nekas nav jāmaksā.