Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodoklis jāmaksā no ienākumiem, kas iegūti akciju pārdošanā

J
jautā:
09. jūnijā, 2020
Edgars

Labdien! Jautājums – kā maksāt nodokli par kapitāla pieaugumu no akciju tirdzniecības? Iegādātās akcijas un iegūtie naudas līdzekļi no pārdošanas darījumiem glabājas brokera kontā. Vai nodoklis maksājams no kapitāla pieauguma, kurš ir pārskaitīts uz privāto kontu, vai no kapitāla pieauguma, kurš atrodas brokera kontā?

A
atbild:
06. jūlijā, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Par ienākuma gūšanas dienu uzskatāma diena, kad maksātājs saņem naudu, t.i., kad viņam rodas tiesības ar to rīkoties, tostarp izmantot tālāko darījumu veikšanai vai pārskaitīšanai uz privāto kontu.  Tādējādi kapitāla pieauguma gadījumā, ja darījumu veikšanai neizmanto ieguldījumu kontu, nodoklis maksājams no akciju pārdošanas iegūtajiem ienākumiem neatkarīgi no tā, ka līdzekļi glabājas brokera kontā.