TĒMA: Mājoklis

Pašvaldības dzīvokļi un lēmumu pieņemšana balsošanā

J
jautā:
30. maijā, 2017
Dace

Vai neprivatizēto dzīvokļu pārstāve/īpašniece – pašvaldība, piedaloties dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē, piedalās lēmumu pieņemšanas balsošanā? Konkrēti – ir 8 dzīvokļu māja, no kuriem 2 dzīvokļi nav privatizēti (to īpašniece ir pašvaldība). Vai lēmumu pieņemšanas balsojumā piedalās arī pašvaldības pārstāvis ar 2 balsīm, vai lemšanā piedalās tikai 6 dzīvokļu īpašnieki? Kādam tad šai gadījumā jābūt balsu skaitam “par”, lai lēmums tiktu pieņemts ar balsu skaitu 50%+1? 4 (balso tikai īpašnieki) vai 5 (balso arī pašvaldības pārstāvis)?

A
atbild:
30. maijā, 2017
Rīgas dome
Inga Ivanova, Mājokļu un vides departamenta direktora biroja vadītāja

Pašvaldība ir tāda pati īpašniece kā jebkurš dzīvokļa īpašnieks – ar tādām pašām tiesībām un pienākumiem. Ja pašvaldībai mājā pieder 2 dzīvokļi, tad kopsapulcē tai ir divas balsis. Tāpēc 50%+1 konkrētajā gadījumā būs 5 balsis.