E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3763
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Veterinārārsta pienākums nav pārbaudīt dzīvnieka saimnieka datus

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. februārī, 2014
ilze Fadejava

Situācija ir tāda, ka cita persona (īstais suņa īpašnieks) ir noformējusi suņa pasi uz mana vārda, kaut man suns nepieder. Vai vetārsts tā drīkstēja rīkoties? Kā man tagad rīkoties?

A
atbild:
17. februārī, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

„Saistībā ar lasītāja jautājumu rodas pretjautājums – vai ar „suņa pasi” ir domāta vakcinācijas apliecība vai tā dēvētā ES dzīvnieku pase, kurā ir gan suņa fotogrāfija, gan reģistrācijas numurs un kas ļauj dzīvnieku pārvadāt ES teritorijā?” tā LV portālam skaidroja Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.

„Ja runa ir tikai par potēšanas apliecību (visticamāk, tā ir, jo ES pases saņemšana ir maksas pakalpojums), tad jāteic, ka šajā dokumentā ir iekļauta tikai informācija par izdarītajām potēm, bet tas nav juridisks dokuments, kas apliecina suņa piederību.

Veterinārārsta pienākums nav pirms vakcinācijas pārbaudīt dzīvnieka saimnieka dokumentus. Kādu informāciju šī persona sniedz, to arī ieraksta potēšanas apliecībā. 

Jautājumā minētais gadījums šķiet dīvains, iespējams, ka savā starpā nav sapratušies vienas ģimenes locekļi, kurā ir vairāki mīļdzīvnieki. Jautātājam vienkārši ir jādodas pie veterinārārsta un jālūdz ierakstu par dzīvnieka īpašnieku potēšanas apliecībā izlabot. Tas jādara kaut vai tā iemesla dēļ, ka kopš pagājušā gada visiem mīļdzīvniekiem būtu jābūt reģistrētiem Lauksaimniecības datu centrā, saņemot iepriekš minēto čipu (tas gan ir maksas pakalpojums).”

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 54 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas