Kā ASV dzimušu bērnu reģistrēt par Latvijas pilsoni

J
jautā:
14. jūlijā, 2020
Lipe

Labdien! Mans dēls ir Latvijas pilsonis, dzīvo ASV, ierakstīts reģistrā. Viņš nekad nav saņēmis Latvijas pasi vai ID karti. Tagad viņš grib reģistrēt savu bērnu (manu mazdēlu, 7 gadus vecu) par Latvijas pilsoni.

  1. Vai viņš var pa pastu sūtīt visus dokumentus tieši jums un nesūtīt uz Latvijas vēstniecību ASV?
  2. Vai viņa un viņa sievas ASV pases kopijas, kā arī bērna dzimšanas apliecības kopiju vajag legalizēt ar apliecinājumu “Apostille”?
  3. Cik un kā samaksāt par pakalpojumiem, ja man ir konts Latvijas bankā?
  4. Vai ir citas prasības bērnu reģistrācijai?
  5. Vai es varu sūtīt viņu dokumentus ar savu parakstu, ja man ir ID karte un e-paraksta iespējas?

Liels paldies par jūsu uzmanību un konsultāciju!

A
atbild:
30. jūlijā, 2020
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Madara Puķe, sabiedrisko attiecību vadītāja
  1. Iesniegumu un dokumentus bērna reģistrēšanai Latvijas pilsonībā bērna vecāki var nosūtīt pa pastu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (Čiekurkalna 1. līnija 1, korp. 3, Rīga, LV-1026, Latvija).
  2. Bērna dzimšanas apliecībai jābūt legalizētai ar apliecinājumu “Apostille”, pa pastu var nosūtīt legalizētas dzimšanas apliecības apliecinātu kopiju vai arī dzimšanas apliecības oriģinālu (pēc bērna reģistrēšanas oriģināls tiks nosūtīts atpakaļ). Personu apliecinošu dokumentu kopijas nav jālegalizē un jāapliecina.
  3. Par bērna reģistrēšanu Latvijas pilsonībā nav jāmaksā.
  4. Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, ir nepieciešams vecāku iesniegums, bērna dzimšanas apliecība, abu vecāku personu apliecinoši dokumenti un bērna personu apliecinošs dokuments (ja tāds ir). Iesnieguma veidlapa pieejama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā: https://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/pilsonibas-registracija/arvalstis-jaundzimusa-berna-registresana-pilsoniba.html.
  5. Iesniegumu var parakstīt tikai bērna likumiskais pārstāvis (māte, tēvs, aizgādnis u. c.).