Lasīšanai: 1 minūte

Maksimālais dējējputnu skaits

J
jautā:
04. jūlijā, 2018
Ivars

Sveiki! Vēlos zināt, cik daudz dējējvistu drīkst turēt piemājas zemnieku saimniecībā?

A
atbild:
17. jūlijā, 2018
Zemkopības ministrija
Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 235 “Prasības olu apritei nelielā apjomā” ir noteikts maksimālais dējējputnu skaits dējējvistu turēšanai olu ieguvei un realizācijai nelielā apjomā.

Neliels olu apjoms ir olas, kas iegūtas no dējējvistu, pērļu vistiņu, paipalu, tītaru, zosu, pīļu, baložu, fazānu, irbju un citu mājputnu ganāmpulka, ja tajā kopā nav vairāk par 350 dējējvistām vai 1000 citu sugu dējējputniem (izņemot strausus) un novietnē kopumā nav vairāk par 1000 dējējputniem.

Tātad, ja ir 350 dējējvistas, tad citi putni drīkst būt līdz 650. Savukārt, ja saimniecībā ir strausi, tad var realizēt  ne vairāk kā 250 strausa olu gadā.

Lai varētu realizēt olas nelielā apjomā, ir jāsaņem atļauja Pārtikas un veterinārajā dienestā.