VIEDOKĻI
>
Par Latviju. Par Tevi Latvijā.
TĒMAS
Aivars Kļavis
Rakstnieks, žurnālists
13. jūnijā, 2008
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Komentārs
2
12
2
12

Monopolista cinisms - 2

Publicēts pirms 14 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
Aizvadītājā nedēļā kārtējo reizi atkal pārliecinājāmies, ka „Latvenergo”, kā jau monopolistam piedienas, klienti ir dziļi vienaldzīgi, tāpēc jebkuras elektrības tirgotāja runas par patērētāju interesēm ir tukši vārdi un viena vienīga izlikšanās.

Kā varēja redzēt raidījumā „Degpunktā”, tad šoreiz „Latvenergo” darbinieki savu visvarenību nodemonstrējuši Bauskā. Tur dārzos bez to īpašnieku ziņas nozāģēti augļu koki (tajā skaitā arī ķirši) un izpostīti ogulāji ( tajā skaitā avenāji). Tas it kā darīts vispārējās drošības labad. Jo, dārzu īpašniekiem par nelaimi, cauri dārziem stiepjas elektrolīnija. Un, kā zināms, pēdējā laikā bērni tajā pusē bariem vien sakāpjot ķiršos, lai ar aveņu stublājiem ķeksētu elektrību vadus. Tāpēc arī daudzi ejot bojā. Tiesa, es gan esmu dzirdējis, ka bērni Latvijā ir gājuši bojā pašu „Latvenergo” darbinieku nevīžīgi vaļā pamestās transformatora būdās. Bet gan jau šie gadījumi būs vien reti izņēmumi, salīdzinot ar masveida ķiršos kāpšanu. Tāpēc elektrības vīri noteikti zina labāk, cik daudz ķiršu un plūmju Bauskā jāizzāģē, lai glābtu vietējos bērnus.


Vismaz šādu pārliecību manī radīja „Latvenergo” atbildīgās amatpersonas komentārs. Viņš gan nenoliedza savas iestādes vainu. Cik varēja saprast, tad darbinieki tā kā drusku esot pārcentušies, bet, kā zināms, centība, kas orientēta uz sabiedrības drošību, ir tikai uzteicama un tās nekad nevar būt par daudz. Tāpēc dārzu īpašnieki par nozāģētajiem augļkokiem un izpostītajiem ogulājiem nekādu kompensāciju nesaņems. Pat atvainoties neviens viņiem negrasās. Paši vainīgi, ka ar saviem dārziem atrodas „Latvenergo” interešu sfērā. Tātad - gluži kā manis jau iepriekš aprakstītajā gadījumā – tikai vēl ciniskāk. Jo tajās reizēs, kad pārākas par jebkurām klientu interesēm, par cilvēcisku attieksmi pret cilvēkiem un par elementāru jautājumu civilizētu atrisināšanu ir tikai un vienīgi paša monopolista intereses (lasi – kā izspiest no šiem klientiem pēc iespējas vairāk, pretī dodot arvien mazāk), nesodāmības un visvarenības apziņa ir pilnīgi likumsakarīga. Turklāt tā aug nesalīdzināmi straujāk nekā elektrības tarifi. Kāpēc atzīt kļūdas, kāpēc kaut ko kompensēt un kāpēc atvainoties, ja klients ir pilnīgi atkarīgs no šī monopolista, neko tam nespēj padarīt un tāpēc ir absolūti bezspēcīgs, ja vien negrib dzīvot bez elektrības?


Jā, tas ir pats trakākais, ka mēs visi, pilnīgi visi Latvijā ( par spīti ES direktīvām) esam šajā „Latvenergo” interešu sfērā. Tāpēc cilvēki it bieži par tamlīdzīgiem gadījumiem pat baidās runāt -  tikai bezcerīgi atmet ar roku.


Labs saturs
12
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU