SKAIDROJUMI
>
Zini savas tiesības un iespējas!
TĒMAS
Inese Helmane
LV portāls
30. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Pagarina aizdevumu termiņu Covid-19 negatīvās ietekmes dēļ

Stājas spēkā 30.04.2020.

FOTO: Freepik

Šodien stājas spēkā izmaiņas četros Ministru kabineta noteikumos, kas saistībā ar Covid-19 negatīvo ietekmi uz uzņēmumu saimniecisko darbību un maksātspēju paredz iespēju līdz 12 mēnešiem atlikt aizdevuma pamatsummas atmaksu un arī pagarināt kopējo aizdevuma atmaksas termiņu.

Ministru kabineta 28. aprīļa sēdē tika apstiprināti grozījumi četrās Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmās, kurās “Finanšu attīstības institūcija “Altum”” (“Altum”) izsniedz komersantiem dažādus aizdevumus.

Tie ir:

Visiem šajās programmās piešķirtajiem aizdevumiem atmaksas termiņš ir pagarināts līdz 12 mēnešiem.

Līdz šim programmās bija noteikts maksimālais aizdevuma atmaksas termiņš, tādēļ varēja atlikt pamatsummas maksājumus, bet nebija iespējams pagarināt kopējo aizdevuma atmaksas termiņu, skaidro Ekonomikas ministrija.

Minētā situācija negatīvi ietekmē aizņēmējus, kuriem aizdevums jāatmaksā šogad vai 2021. gada pirmajā pusgadā, jo šobrīd Covid-19 izplatības dēļ būtiski samazinājušies saimnieciskās darbības ienākumi. Prognozējams, ka aizdevuma līguma beigu termiņā daļa aizņēmēju nevarēs atmaksāt aizdevumu.

Tāpēc šajās programmās veikti grozījumi, nosakot, ka maksimālais aizdevuma atmaksas termiņš var tikt pagarināts par atliktās pamatsummas atmaksas termiņu, kas var būt laika periods līdz 12 mēnešiem.

Norma par atmaksas termiņa pagarinājumu piemērojama līdz 2020. gada 31. decembrim.

Pagarinot iepriekš izsniegtā aizdevuma termiņu, sabiedrība “Altum” no jauna izvērtēs un pārbaudīs atbilstību visiem de minimis atbalsta nosacījumiem.

Eiropas Komisija ir ieviesusi minimālā apjoma jeb tā saucamā de minimis atbalsta jēdzienu, kas noteic, ka nelieli atbalsta projekti, kuriem faktiski nav ietekmes uz konkurenci un tirdzniecību starp dalībvalstīm, netiek pakļauti vispārējām komercdarbības atbalsta kontroles prasībām. Par de minimis atbalstu tiek uzskatīts atbalsts, kas nepārsniedz 200 000 eiro. Minēto 200 000 eiro bruto summu nedrīkst pārsniegt trīs fiskālo gadu laika posmā, skaidrots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras mājaslapā.

***

Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” aktuālā versija un citi ar Covid-19 saistītie valdības pieņemtie normatīvie akti ir pieejami vietnes likumi.lv sadaļā “Covid-19”. Visus aktuālos normatīvos aktus oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” publicē nekavējoties pēc to saņemšanas.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU