NORISES
>
Notikumi, problēmas, aktuālas tēmas
TĒMAS
12. jūlijā, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Dienas fakts
TĒMA: Latvijai 100
1
1

Berlīnes lāči – Vācijas vēstniecības dāvana Latvijai simtgadē

Lāči Doma laukumā būs apskatāmi no 12. jūlija līdz 22. augustam.

FOTO: Nora Krevņeva-Baibakova

Šodien Rīgā, Doma laukumā, atklāja unikālu izstādi – “United Buddy Bears – the Art of Tolerance”. Pasākumā piedalījās tās trīs patroni – Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Rolfs Šute. Izstādi veido 149 apgleznoti lāči, kurus Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi atvedusi uz Latviju kā dāvanu Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Kopš 2002. gada “United Buddy Bears” pārstāv Apvienoto Nāciju atzītās valstis, to iedzīvotājus un kultūru, bet ne politisko sistēmu. Lāči stāv plecu pie pleca, simbolizējot toleranci un saprašanos starp tautām, nākotnes pasauli, kurā valda miers. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli. 2002. gadā viņi pirmo reizi bija skatāmi Berlīnē, un kopš tā laika lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

“United Buddy Bears” īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Tāpēc Rīgā “United Buddy Bears” kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai nav pietiekama valsts finansējuma.

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā vēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks savā dzimtajā pilsētā Rīgā. “Rīgas lāča” gleznojumam skici veidojis Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis, bet to apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU