Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Par rekomendācijām likuma piemērošanā

J
jautā:
29. jūnijā, 2016
Ivars

Par VDI rekomendācijām FDAL piemērošanā. Vai VDI izstrādātajām rekomendācijām FDAL piemērošanā ir tikai rekomendējošs raksturs, katrs datu apstrādātājs pats var izlemt, vai ņemt vērā šīs rekomendācijas vai nē? Pēc VDI skaidrojuma tām ir tikai rekomendējošs raksturs, tās nav saistošas nevienam. Kam tad tās vispār vajadzīgas, ja tās var ignorēt?

A
atbild:
04. jūlijā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Rekomendācijas, ieteikumus, vadlīnijas izstrādā normatīvo aktu labākai izpratnei un praktiskai  piemērošanai, arī kā skaidrojošus materiālus. Tā kā jautājumā nav norādīts, kura rekomendācija nonāk pretrunā ar FDAL (acīmredzot domāts Fizisko personu datu aizsardzības likums) un konkrēti kādām šī likuma normām vai arī neatbilst likumā noteiktajām prasībām, komentāru par to nevaram sniegt.