Lasīšanai: 1 minūte

Darba likums nenosaka pienākumu maksāt bēru pabalstu

J
jautā:
26. aprīlī, 2016
Agnese

Labdien, vai likums par bēru pabalstu („Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. panta 1. daļas 14. punkts) attiecas arī uz darbiniekiem pārbaudes laikā?

A
atbild:
02. maijā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” nenosaka bēru pabalsta piešķiršanu, bet tikai to, ka darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāves gadījumā darba devēja piešķirtais bēru pabalsts, kura vērtība nepārsniedz 213,43 eiro, netiek aplikts ar nodokli.

Darba likums paredz darba devējam pienākumu izmaksāt darbiniekam noteikto darba algu par divām darba dienām, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, īpaši gadījumos, kad darbinieks neveic darbu sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi.

Komersantam likumā nav noteikts pienākums izmaksāt pabalstu. Taču darba devējs darbiniekiem var paredzēt dažādas sociālās garantijas, kuras nav noteiktas normatīvajos aktos. Papildus sociālās garantijas var būt noteiktas darba koplīgumā, kā arī darba līgumā.