Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi

J
jautā:
12. martā, 2016
Inguna

Labdien! Ja cilvēks pēc darba devēja uzteikuma zaudē darbu un 01.03. kļūst bezdarbnieks, 09.03. tiek pieņemts lēmums par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu. Savukārt tā izmaksa tiek paredzēta tikai 25.04 par martu. Vai tā ir ierasta prakse, balstīta uz normatīviem?

A
atbild:
14. martā, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr.866  „Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība” noteic, ka lēmumu par bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa pieņem 10 darbdienu laikā pēc visas pabalsta piešķiršanai nepieciešamās informācijas saņemšanas no Nodarbinātības valsts aģentūras un Valsts ieņēmumu dienesta. Minēto lēmumu aģentūras nodaļa izsniedz (nosūta) bezdarbniekam.

Šo noteikumu 15.punkts nosaka:  bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi.