Lasīšanai: 1 minūte

Pedagoga darba pieredze

J
jautā:
23. februārī, 2016
Haris

Darba devējs (skola), pie kura jau strādāju ilgstoši, prasa darba grāmatiņas kopiju vai izziņas par visām darbavietām (kas saistītas ar pedagoģisko darbu), kur esmu strādājis. Cik tas pamatoti ir no darba devēja puses? P.S. Strādāt sāku 1998.gadā, kad jau darba grāmatiņas nelietoja.

A
atbild:
08. martā, 2016

Saskaņā ar Izglītības likuma 53.panta pirmo daļu pedagoga darba samaksu nosaka atbilstoši pedagoga profesionālajai kvalifikācijai, darba stāžam un darba slodzei. Pedagogu darba samaksas noteikumi nosaka pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes atkarībā no pedagoģiskā darba stāža.

Līdz ar to katrai iestādei, nosakot pedagoga darba samaksu, jāaprēķina viņa pedagoģiskā darba stāžs. Iespējams, ka darba devējs šādu pieprasījumu izdara, lai sakārtotu izglītības iestādes dokumentāciju. Pedagoģiskā darba stāžu apliecina gan ar izziņām, gan darba līgumiem. Precīza informācija par šo ziņu nepieciešamību jāpaskaidro pašam darba devējam.