Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

2008.gadā piešķirto pensiju neskāra negatīvie indeksi, tāpēc to nepārskata

J
jautā:
14. februārī, 2016
Ginta

Mana māte priekšlaicīgi pensionējās 2008.gadā (laukos vienkārši nebija darba). Vecuma pensijā viņa aizgāja 2010.gadā. Vai arī uz viņu attieksies pensijas pārrēķins, vai arī viņa turpinās saņemt iepriekš piešķirto pensiju?

A
atbild:
29. februārī, 2016
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ināra Ļuta, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Piešķirot vecuma pensiju priekšlaicīgi 2008.gadā, tā ir piešķirta uz mūžu. Sasniedzot īsto pensijas vecumu 2010.gadā, ir mainījušies tikai piešķirtās pensijas izmaksas nosacījumi. Tā kā pensija piešķirta 2008.gadā un pensijas apmēra noteikšanā izmantoti tikai pozitīvi apdrošināšanas iemaksu algas indeksi, tad nav pamata 2016.gadā pārskatīt šo pensiju.