TĒMA: Reģistri

Lai risinātu situāciju, jāvēršas savā pašvaldībā

J
jautā:
05. februārī, 2016
Nika

Labdien! No 2016.gada tika mainītas nekustamā īpašuma nodokļa likmes. Tajā skaitā atvieglojumi ģimenēm ar bērniem. Ģimenē 3 cilvēki: māte un divas meitas  (14 g. - skolniece, 21.g. - pilna laika klātienes studente). Atlaide par vienu bērnu noteikta 50%, par diviem – 70%. Saņemot izziņu par deklarēto dzīvesvietu, izrādījās, ka deklarēta tika viena meita (21 g.). Māte ir pārliecināta, ka visi dokumenti par otras meitas deklarēšanu tika iesniegti savlaicīgi (tas bija 2002.g., pirms namu pārvalžu reorganizācijas). Īpašums atrodas centrā - namu pārvaldnieks bija "Viesturdārzs". Sanāk, ka 14 g. meita no piedzimšanas brīža nebija nekur deklarēta, bet ģimene bija pārliecināta, ka viss ir kārtībā, jo savu pienākumu māte izpildīja. Kā tas varēja gadīties? Aizmirsa? Pazaudēja? Vai ir iespējams pārbaudīt īpašuma vēsturi? Paldies!

A
atbild:
08. februārī, 2016
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Dzīvesvietas deklarēšanas likuma 7.pantā teikts, ka dzīvesvietas deklarēšanas iestādes ir attiecīgās pašvaldības, to iestādes. Saskaņā ar minēto pantu pašvaldības atbildīgajai iestādei jāreģistrē ziņas par personas deklarēto dzīvesvietu un jānodrošina personas sniegto ziņu datorizēta apstrāde, aizsardzība, saglabāšana, kā arī aktualizēšana Iedzīvotāju reģistrā.

Lai risinātu situāciju, Jums jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā, kas arī varēs komentēt radušos situāciju.