Slimības laiku ieskaita laikā, kas dod tiesības uz atvaļinājumu

J
jautā:
04. februārī, 2016
Sarmīte Ivanovska

Par kompensāciju! Darbiniekam ir A lapa no 15.04-24.04.2015, tad seko B lapas no 25.04-15.10.2015., no 16.10-14.11.2015, iesniegums par atvaļinājumu par periodu 03.01.2014-02.01.2015., atvaļinājuma nauda tiek izmaksāta. 15.10.2015. iesniegums par atbrīvošanu no darba pēc savstarpējās vienošanās. Darba devējs izmaksā kompensāciju par periodu 03.01.2015-15.04.2015 - 5.83 d.d. Jautājums, vai kompensācijas aprēķina periods ir pareizs? Paldies par atbildi!

A
atbild:
08. februārī, 2016
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 152.pantā ir noteikts, ka laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, tai skaitā:

1) pārejošas darbnespējas laiku;

2) grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laiku;

3) īslaicīgas prombūtnes laiku;

4) darba piespiedu kavējuma laiku, ja darbinieks prettiesiski atlaists no darba un atjaunots iepriekšējā darbā;

Šajā laikā neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.