Samaksa par virsstundām, darbu nakts stundās un svētku dienās

J
jautā:
22. novembrī, 2015
Dzintars

Labdien! Kā jau mēs zinām, tad piemaksa par virsstundām un svētku stundām ir 100% apmērā. Bet kā ir tādā gadījumā, ja strādā svētkos ar virsstundām? Piem., ja 25.dec. eju uz darbu 14:00 un strādāju līdz 3:00. Kā pareizi būtu šajā gadījumā? Nakts stundas, svētku stundas un vēl virsstundas. Kā aprēķināt stundu likmi, ja normāla stundu likme ir, piem., 6 eur/h (pirms nodokļu nomaksas)?

A
atbild:
04. decembrī, 2015
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Konkrētajā gadījumā darbiniekam pienākas:

  • piemaksa 100% apmērā par darbu svētku dienā, proti, piemaksa 6,00 eiro stundā;
  • piemaksa par nakts darbu ne mazāk kā 50% apmērā no nolīgtās stundas likmes. Konkrētajā gadījumā nakts darbs tiek veikts no 22.00 līdz 3.00, proti, 5 stundas un piemaksas apmērs ir 3,00 eiro stundā.

Virsstundas tiek aprēķinātas mēneša ietvaros. Tas nozīmē, ka darbiniekam decembrī pienāksies piemaksa 100% apmērā no nolīgtās stundas tarifa likmes par katru nostrādāto stundu virs normālā darba laika.

Visas piemaksas summējas, konkrētajā gadījumā piemaksu maksimālais apmērs ir 250% no nolīgtās stundas tarifa likmes vai 15 eiro stundā.