Lasīšanai: 1 minūte

Kad izmaksājams galīgais aprēķins

J
jautā:
23. jūlijā, 2015
Jānis

Turpinot tēmu par kompensācijas izmaksu neizmantotam atvaļinājumam pārtraucot darba attiecības. Cik ilgā laikā šī kompensācija ir jāizmaksā no darba attiecību pārtraukšanas dienas? Darba likumā nekas nav noteikts.

A
atbild:
24. jūlijā, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nav gluži tā, kā rakstāt savā jautājumā. Atbilstoši Darba likuma 128.pantam visas naudas summas, kas darbiniekam pienākas no darba devēja, tai skaitā neizmantotā atvaļinājuma kompensācija, ir izmaksājamas atlaišanas jeb pēdējā darba dienā.

Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu. Ja darba līgums tiek uzteikts Darba  likuma 100.panta piektajā daļā, 101.panta pirmās daļas 2. vai 4.punktā noteiktajos gadījumos, tad darbiniekam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc atlaišanas dienas, ja šīs summas nav iespējams izmaksāt atlaišanas dienā.