Labdien, vēlējos noskaidrot, vai tiesu izpildītāji var ieturēt procentus no maternitātes, vecāku un bērnu kopšanas pabalstiem? Precīzāk, vai 2015.gadā likumi nav mainījušies attiecībā uz šo tematu?
Civilprocesa likuma 596.pantā ir noteikti un 2015.gadā nav mainīti ienākumu veidi, uz kuriem piedziņu vērst nedrīkst:
1) atlaišanas pabalsts, apbedīšanas pabalsts, vienreizējais pabalsts mirušā laulātajam, valsts sociālie pabalsti, valsts atbalsts ar celiakiju slimam bērnam, kuram nav noteikta invaliditāte, apgādnieka zaudējuma pensija un atlīdzība par apgādnieka zaudējumu;
2) kompensācijas izmaksas par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citas kompensācijas saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;
3) darbiniekam izmaksājamās summas sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;
4) sociālās palīdzības pabalsti;
5) bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.
CPL 595.panta otrā daļa paredz, ka, vēršot piedziņu uz valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām (maternitātes pabalsts, vecāku pabalsts, bērna kopšanas pabalsts), piemērojami noteikumi par piedziņas vēršanu uz darba samaksu, ja citos likumos nav noteikti citi ieturējumu ierobežojumi. Tas nozīmē, ka arī šajos gadījumos parādniekam saglabājams pabalsts vai atlīdzība CPL 594.panta pirmajā vai otrajā daļā noteiktajā apmērā , t.i., 360 eiro + 64,03 eiro uz katru nepilngadīgo apgādībā esošo bērnu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!