E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 6085
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Finanses
7
7

Par komandējuma naudu Latvijā

J
jautā:
10. janvārī, 2015
Jeļena

Sakarā ar to, ka darbinieks var atgriezties no komandējuma pastāvīgajā dzīvesvietā, dienas naudu maksājam 3 eiro, nevis 6 eiro. Vai braukšanas izdevumus sabiedriskajā transportā 30% var maksāt no 3 eiro vai no 6 eiro?

A
atbild:
03. februārī, 2015
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba likuma 76.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka darba devējam pienākumu atlīdzināt tos darbinieka izdevumus, kuri atbilstoši darba līguma noteikumiem nepieciešami darba veikšanai vai arī ir radušies ar darba devēja piekrišanu, īpaši izdevumus, kas ir saistīti ar darbinieka komandējumu vai darba braucienu.

Ministru kabineta 2010.gada 12.oktobra noteikumu Nr.969 „Kārtībā, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistīti izdevumi” pamatnosacījumi ar komandējumiem saistīto izdevumu atlīdzināšanai paredz, ka darbinieka braukšanas izdevumus Latvijas Republikas teritorijā sabiedriskajā transportā (arī taksometros) atlīdzina par summu, kas nepārsniedz 30% no visām komandējuma dienām noteiktās dienas naudas kopsummas (ja ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši attaisnojuma dokumenti).

Papildnosacījumi komandējumiem Latvijas Republikā paredz darbiniekam atlīdzināt izdevumus par braucienu uz komandējuma vietu un atpakaļ uz pastāvīgo darba (dienesta) vietu ar dzelzceļa, ūdens un gaisa transportlīdzekļiem, kā arī autotransporta līdzekļiem (izņemot taksometru). Ja darbinieks nav uzrādījis dokumentu, kas apliecina viņa braukšanas izdevumus, institūcijas vadītājs ir tiesīgs atļaut atlīdzināt braukšanas izdevumus atbilstoši minimālajai braukšanas cenai (tarifam).

Papildnosacījumi arī paredz dienas naudu − 6 eiro par katru komandējuma dienu Latvijā. Ja darbinieks komandējuma laikā katru dienu var atgriezties pastāvīgajā dzīvesvietā un tas ir ekonomiski pamatoti, institūcijas vadītājs var pieņemt lēmumu par dienas naudas atlīdzināšanu 50% apmērā no minētās summas, tātad maksāt 3 eiro.

Noteikumos nav norādes, ka attiecīgi būtu pakārtojama arī darbinieka izdevumu atlīdzināšana. Ja dienas naudai noteiktā norma Latvijā ir 6 eiro (taču vadītājs var nolemt maksāt pusi no tās), no tā neizriet, ka būtu divreiz jāsamazina arī darbinieka braukšanas izdevumi.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU