Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Uzturlīdzekļus maksā katru mēnesi

J
jautā:
06. janvārī, 2015
sandra Berzina

Ja tēvs pats maksā uzturlīdzekļus, viņš maksā par iepriekšējo jeb tekošo mēnesi?

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Tik detalizēta uzturlīdzekļu nomaksas kārtība normatīvajos aktos nav noteikta.

Ministru kabineta noteikumi Nr.37 „Noteikumi par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam” paredz vecāka pienākumu neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa katru mēnesi nodrošināt saviem bērniem minimālos uzturlīdzekļus.

Vecākiem pašiem savstarpēji jāvienojas par to, kādā veidā viņi nodrošinās bērnam nepieciešamo un veiks regulāros uzturlīdzekļu maksājumus. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa.