TĒMA: Ģimene

Uzturlīdzekļi, ja piedzimst otrs bērns

J
jautā:
06. janvārī, 2015
daina

Labdien. Jautājums par alimentu maksāšanu. Kopš šķiršanās bērns vairāk dzīvo pie tēva, kaut gan aprūpes tiesības mums ir abiem, bet patstāvīgā dzīvesvieta ir noteikta pie tēva. Tiesas sprieduma nav par alimentu maksāšanu, daru to uz mūsu savstarpējās vienošanās pamata. Bērns regulāri paliek arī pie manis, kā arī viņam tiek pirktas drēbes u.tml. (neskatoties uz to, ka vēl tiek maksāta nauda). Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā un vēlos zināt, vai ir jāmaksā t.s. alimenti, jo šobrīd nestrādāju un saņemu bērna kopšanas pabalstu.

A
atbild:
07. janvārī, 2015
Edīte Brikmane
LV portāls

Par šo jautājumu Jums jāvienojas ar bērna tēti, kā esat to darījuši līdz šim.

Normatīvajos aktos nav paredzēti atvieglojumi, ja ir gaidāms vēl viens bērniņš, un uzturlīdzekļi – vismaz valstī noteiktajā minimālajā apmērā – ir jāmaksā neatkarīgi no dažādiem apstākļiem.

Civillikuma 179.panta piektā daļa paredz katram no vecākiem pienākumu nodrošināt minimālo uzturlīdzekļu apmēru katram savam bērnam neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa.