Patvaļīgi piedeklarējušos personu var izdeklarēt

J
jautā:
04. janvārī, 2015
Aivars

Labdien. Kādas sankcijas var piemērot pret personu, kura patvaļīgi bez manas ziņas piedeklarējusies manā dzīvoklī un kategoriski atsakās apmaksāt daļu no komunāliem pakalpojumiem? Mūsu kopējais bērns (4 gadi) ir oficiāli piedeklarēts manā dzīves vietā? Paldies.

A
atbild:
06. janvārī, 2015
Vineta Vilcāne
speciāli LV portālam

Dzīves vietas deklarēšanas likuma 3.panta otrā daļa nosaka - personai ir tiesisks pamats apmesties uz dzīvi noteiktā nekustamā īpašumā, ja tai pieder šis nekustamais īpašums, attiecībā uz to ir noslēgts īres vai nomas līgums vai šā īpašuma lietošanas tiesības tā ieguvusi uz laulības, radniecības, svainības vai cita likumiska vai līgumiska pamata.

Likuma 12.pants paredz, ka ziņas par deklarēto dzīves vietu var anulēt, ja attiecīgajai personai nav tiesiska pamata dzīvot deklarētajā dzīvesvietā. Ar iesniegumu par personas izdeklarēšanu jāvēršas attiecīgajā pašvaldībā. Plašāk par ziņu anulēšanu lasiet rakstā „Kā anulēt ziņas par personas deklarēto dzīvesvietu”.

Daļu par komunālajiem maksājumiem no šīs personas var mēģināt piedzīt tiesas ceļā.