Darba sludinājuma prasības

J
jautā:
25. decembrī, 2014
Gunita Gulbe

Kur iespējams iesniegt sūdzību par likumam neatbilstošu darba sludinājumu?

A
atbild:
06. janvārī, 2015
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba sludinājuma prasības ir noteiktas Darba likuma 33.pantā.

Tajā ir noteikts, ka:

  • darba sludinājums (darba devēja paziņojums par brīvajām darba vietām) nedrīkst attiekties tikai uz vīriešiem vai tikai uz sievietēm, izņemot gadījumu, kad piederība pie noteikta dzimuma ir attiecīgā darba veikšanas vai attiecīgās nodarbošanās objektīvs un pamatots priekšnoteikums;
  • darba sludinājumā aizliegts norādīt vecuma ierobežojumus, izņemot gadījumu, kad saskaņā ar likumu personas noteiktā vecumā nedrīkst veikt attiecīgu darbu;
  • darba sludinājumā aizliegts norādīt konkrētas svešvalodas prasmi, izņemot gadījumu, kad tā pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai;
  • darba sludinājumā norāda darba devēja — fiziskās personas — vārdu un uzvārdu vai juridiskās personas nosaukumu (firmu) un reģistrācijas numuru, vai tā personāla atlases uzņēmuma nosaukumu (firmu) un reģistrācijas numuru, kurš darba devēja uzdevumā novērtē pretendentu piemērotību un veic atlasi.

 Izvērstāka informācija par darba sludinājumu tēmu ir lasāma LV portāla skaidrojumā „Ko drīkst un ko nedrīkst norādīt darba sludinājumos”.

Ja darba sludinājumā ir konstatētas kādas neatbilstības, tad pretendentam ir tiesības ar iesniegumu vai telefoniski vērsties Valsts darba inspekcijā.