Personas kodi „Latvijas Vēstnesī”

J
jautā:
22. maijā, 2010
Kristine Petrovska

Kāpēc interneta portālā atrodas mana vīra Linarda Petrovska personas kods? Šāda informācija nav paredzēta publiskošanai!

A
atbild:
25. maijā, 2010
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Ilze Apine, sabiedrisko attiecību vadītāja

Oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” (30.08.2005, Nr. 136 (3294)) publicēts un sabiedrībai atklātībā nodots Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas paziņojums, kas satur informāciju par Jūsu minēto personu.
Šis paziņojums ir oficiālā publikācija, kas rada tiesiskas sekas, tādēļ tā ir publiska pēc būtības.

Paziņojumā paskaidrots, ka informācija publiskota saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 8. panta ceturto daļu:
(4) Ja parādnieks nav deklarējis savu dzīvesvietu, paziņojumu par uzturlīdzekļu izmaksas uzsākšanu publicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un Fonda administrācijas mājaslapā internetā (Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums).

Oficiāli publicētais dokuments arhivēts laikraksta „Latvijas Vēstnesis” e-versijā. Taču no savas puses esam darījuši visu, lai, izmantojot tehniskos risinājumus, ierobežotu laikrakstā publicēto datu nokļūšanu un izgaismošanu citās sistēmās, tajā skaitā publiskos meklētājos. Paskaidrojam, ka publiskajiem meklētājiem, piemēram, GOOGLE, liegta laikraksta „Latvijas Vēstnesis” dokumentu indeksācija, taču atsevišķos gadījumos to atmiņā saglabājusies senāk indeksētie dokumenti.

Ja gadījumā konstatēta šāda situācija, lūdzam iedzīvotājus informēt „Latvijas Vēstnesi”, rakstot uz e-pastu: info@lv.lv Informāciju pārbaudām un tad nosūtām GOOGLE pieprasījumu ar lūgumu dzēst attiecīgu meklēšanas rezultātu ierakstu. Līdz ar to dažu dienu laikā informācija meklēšanas rezultātos vairs neuzrādīsies.

„Latvijas Vēstnesis” paziņojumus, kas satur personas kodus, publicē tāpat kā jebkuru citu valsts informāciju. Tādējādi problēma pastāv nevis laikraksta rīcībā, bet faktā, ka šie rīkojumi ir publiski pēc būtības. To paredz normatīvie akti.
Situācija ar personas kodu publiskošanu nav viennozīmīgi vērtējama. Viens no tieslietu sistēmas aktuālajiem problēmjautājumiem ir jautājums, kā identificēt personas, nenorādot personas kodu, tātad – vai personas kods vispār ir sensitīva informācija. Šī diskusija ir atvērta valsts līmenī.

Plašāk par to var izlasīt portāla LV.LV rakstā „Vēlreiz par personas kodu „Latvijas Vēstnesī””.