Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieka uzteikums

J
jautā:
09. septembrī, 2014
Mārīte

Kā man pareizi izbeigt darba tiesiskās attiecības, ja darbā esmu pieņemta ar 15.augustu (šā gada), lai darba tiesiskās attiecības izbeigtu ātrākos termiņos un man tiktu izmaksāta alga par šo mēnesi? Kā rīkoties, ja darba devējs atsakās izmaksāt algu par nostrādāto laiku?

A
atbild:
09. septembrī, 2014
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu gadījumā darba tiesiskās attiecības iespējams izbeigt, darba devējam iesniedzot iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu atbilstoši Darba likuma 100.panta 1.daļai

Ja nav darba koplīgumā noteikts citādi, tad kopš uzteikuma iesniegšanas brīža darbiniekam ir jānostrādā viens mēnesis. Taču šī panta 4.daļa paredz tiesības darba devējam un darbiniekam vienoties par ātrāku darba attiecību izbeigšanas termiņu.

Atbilstoši DL 128.panta 1.daļai darba attiecību pēdējā dienā darba devējam ir jāizmaksā visas summas, kas darbiniekam pienākas. Ja darba devējs savus pienākumus būs ignorējis, Jums būs tiesības vērsties Valsts darba inspekcijā vai tiesā.