Speciāla atļauja nav vajadzīga

J
jautā:
27. aprīlī, 2014
Oļegs Jacura

Labdien, interesē jautājums par Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumu. Kā precīzi ir kvalificējams auksts ierocis? Vai es varu bez speciālas atļaujas iegūt, nopirkt, piemēram, šādu: http://www.coldsteel.com/Product/88RS/RUSSIAN SHASQUA.aspx priekšmetu? Un vai varu dāvāt to?

A
atbild:
10. maijā, 2014
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā ir teikts: aukstais ierocis – priekšmets, kam piemīt ieroča pazīmes un kas paredzēts bojājumu nodarīšanai, izmantojot cilvēka muskuļu spēku vai speciālus mehānismus.

Nekādi parametri, kad, piemēram, nazis uzskatāms par auksto ieroci, nav. Aizstāvoties vai uzbrūkot par auksto ieroci var kļūt arī visparastākais virtuves nazis, un, ja kas nelāgs notiek, tad izmeklēšanā tiek kvalificēta rīcība ar auksto ieroci un attiecīgi piemērots sods.

Minētā likuma 16.pantā „Fiziskās personas, kurām ir tiesības saņemt ieroča atļauju, iegādāties, glabāt, nēsāt un pārvadāt ieročus un speciālos līdzekļus” ir iekļauta šāda norma:

„/../(2) Fiziskajai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, ir tiesības:

1) iegādāties, glabāt un pārvadāt aukstos ieročus, mazas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju un izmantot šos ieročus treniņos un sporta sacensībās;/../”.

Tātad speciāla atļauja Jūsu iecerētā priekšmeta iegādei nav vajadzīga.