TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojumi par nestrādājošo laulāto un viņa bērnu

J
jautā:
21. martā, 2014
Nata\'ja Maksimova

Es esmu pirmsdzemdību atvaļinājumā. Vai mans vīrs var saņemt nodokļu atvieglojumus par mani? Ja var, tad kādus dokumentus vajag iesniegt VID? Vai mans vīrs var saņemt nodokļu atvieglojumus par manu meitu no pirmās laulības, kādi dokumenti ir iesniedzami VID? Paldies par atbildi.

A
atbild:
26. martā, 2014
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iedzīvotāja ienākuma nodokļa atvieglojumu par apgādājamo var saņemt par nestrādājošu laulāto. Tātad vīrs var ierakstīt Jūs kā apgādājamo algas nodokļa grāmatiņā. Valsts ieņēmumu dienestā jāuzrāda pase vai cits personu apliecinošs dokuments, jāaizpilda un jāparaksta paziņojums par apgādībā esošām personām. Nodokļu maksātājs pats ar parakstu apliecina sniegto ziņu patiesumu.

Laulātais var saņemt atvieglojumu gan par savu nestrādājošo laulāto, gan par laulātā nepilngadīgajiem bērniem no iepriekšēs laulības (apgādībā esošas personas apgādājamie).

Nodokļa atvieglojums par katru apgādājamo personu mēnesī šogad ir 165 eiro.

Par tiesībām uz nodokļa atvieglojumiem un citus jautājumus varat noskaidrot Valsts ieņēmumu dienestā jebkurā klientu apkalpošanas centrā. VID informatīvais tālrunis 1898.