E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 3745
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
4
4

Lai atvērtu daudzdzīvokļu mājā bērnudārzu

Publicēts pirms 10 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. februārī, 2014
Elīna

Sveiki! Esmu saņēmusi aizdevumu sava biznesa uzsākšanai, proti, bērnu pieskatīšanas centra dibināšanai, bet atduros pret šķēršļiem - telpas. Kā noskaidroju, man ir jākonsultējas ar pašvaldību, vai konkrētā izvēlētā dzīvokļu namā es varu izveidot mājas dārziņu. Kā ir - vai attiecībā uz telpām bērnu pieskatīšanai ir noteikumi un vai dzīvoklis, kurā tiks pieskatīti bērni un tiek veikta uzņēmējdarbība, ir jāmaina no dzīvokļa statusa uz biznesa telpu statusu? Vai ir kāds aizliegums, ka dzīvoklī nevar izveidot bērnu pieskatīšanas centru, protams, iepriekš jāinformē iedzīvotāji.

A
atbild:
11. martā, 2014
Edīte Brikmane
LV portāls

Attiecībā uz telpām, kurās tiek pieskatīti bērni, ir jāievēro 2013.gada 17.septembra Ministru kabineta noteikumi Nr.890 „Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”. Šie noteikumi attiecas ne tikai uz valsts un pašvaldības bērnudārziem, bet arī uz visām pārējām juridiskām vai fiziskām personām, kuras sniedz bērnu uzraudzības pakalpojumu ārpus bērna dzīvesvietas, un privātām izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu. 

Noteikumi stājās spēkā šī gada 1.janvārī un nosaka vispārējās higiēnas prasības, kā arī prasības, kādām jāatbilst teritorijai, ēkai, telpām, telpu iekārtojumam, ēdināšanai, ūdenspiegādei un kanalizācijai, apkurei, ventilācijai, apgaismojumam, telpu un inventāra uzturēšanai. 

To, vai dzīvoklis vai citas telpas atbilst MK noteikumu Nr.890 prasībām, izvērtē Veselības inspekcija. Ja ēka un telpas nav speciāli projektētas bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanas vajadzībām un ir pielāgotas, ir nepieciešams saņemt Veselības inspekcijas novērtējumu, ka ēka un telpas ir drošas, piemērotas bērna uzraudzības pakalpojuma sniegšanai. Šāds atzinums ir jāsaņem visiem pakalpojumu sniedzējiem, kas savu darbību uzsāk pēc 2014.gada 1.janvāra. Jāņem vērā, ka, pielāgojot ēkas daļu vai telpu grupu pakalpojuma sniegšanai, jāievēro būvniecības normatīvajos aktos noteikto kārtību un prasības. 

Dzīvokļa funkcijas maiņa, lai ierīkotu mājas dārziņu bērnu pieskatīšanai, varētu būt gana sarežģīts process, kurā jāņem vērā ļoti daudz faktoru. Tā kā bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem ir jāievēro daudzas prasības attiecībā uz telpām, iespējams, to pārveidei būs nepieciešams projekts. Tāpat jāņem vērā, ka var būt nepieciešama pilnīgi visu vai vairāk nekā 50% pārējo dzīvokļu īpašnieku piekrišana, ko ne vienmēr ir iespējams iegūt. Arī tas ir atkarīgs no daudziem apstākļiem, piemēram, vai ir kopīga ieeja, kā tiek skartas trešo personu intereses utt.

Tāpēc Jums ir jāvēršas savas pašvaldības būvvaldē, kurā varēs precīzāk pateikt, kādas darbības nepieciešams veikt, lai konkrētajā dzīvoklī varētu izveidot bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanas vietu.

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 105 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas