Samaksa par sludinājumiem, uzsākot komercdarbību

J
jautā:
28. decembrī, 2010
Zane Galiņa

Cik lielas valsts nodevas jāmaksā par jaunas komercdarbības izsludināšanu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”? Kādos gadījumos nav jāmaksā par komercdarbības ierakstu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”?

A
atbild:
30. decembrī, 2010
Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
Aija Sinkēviča, Klientu centra vadītāja

Ja jaundibināmā uzņēmuma izvēlētā darbības forma ir SIA (pamatkapitāls 2000 latu un vairāk), maksa par publikāciju laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” ir Ls 24.
Maksā ir iekļauti: uzņēmuma reģistrācijas maksa (Ls 8), kā arī avansā – samaksa par diviem sludinājumiem situācijās, ja uzņēmums kļūst maksātnespējīgs (Ls 8) un ja uzņēmums bankrotē (Ls 8).

Ja paredzēts reģistrēt SIA ar kapitālu līdz 2000 latu (mikrouzņēms), tad publikācija maksās Ls 12,60.

Individuālais uzņēmums, individuālais komersants, filiāle par publikāciju maksā Ls 16,00.

Zemnieka un zvejnieka saimniecībai publikācija par dibināšanu ir bez maksas.

Ja reģistrē izmaiņas

Reģistrējot izmaiņas, maksa par publikāciju ir Ls 8. Vienā reģistrācijas reizē var veikt vairākas izmaiņas (adrese, pamatkapitāls utt.), kas tāpat maksā Ls 8,00. Ja pamatkapitālu palielina SIA, kas atbilst Komerclikuma 185.1 pirmās daļas noteikumiem (mikrouzņēmums), par publikāciju nav jāmaksā.

Informācija par to, vai publikācija ir nepieciešama un cik tā maksā, ir izlasāma šeit

Lūk, apkopotas „Latvijas Vēstneša” visu publikāciju cenas.