Īrnieki ir tiesīgi privatizēt dzīvojamās telpas

J
jautā:
17. oktobrī, 2013
Agnese

Labdien, vēršos atkārtoti, jo es un mani ģimenes locekļi esam nonākuši pārsteigtā situācijā, no 2000.gada mājas apsaimniekotājs apliecināja, ka ir mājas apsaimniekotājs, dzīvokļa īres līgums ir slēgts 1994.gadā ar omīti uz nenoteiktu laiku. Kā izrādās, visus šos gadus esam tikuši mānīti, jo solīja apsaimniekotājs, ka dzīvokļi tiks doti uz privatizāciju. Tā nu esam sagaidījuši, ka daudzdzīvokļu nama dzīvokļi ir aizmuguriski noprivatizēti jau 2006.gadā. Tad sakiet, lūdzu, kā bija iespējams noprivatizēt mūsu dzīvokli bez mūsu piekrišanas? Un kur lai mēs tagad griežamies pēc palīdzības? Paldies.

A
atbild:
14. novembrī, 2013
ZAB "Kalniņa, Lapsa un partneri"
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts

Lai sniegtu precīzu atbildi, nepieciešams iepazīties ar dokumentiem. Tādēļ Jums ir jāvēršas pie jurista.

Jebkurā gadījumā, ja īrniekiem ir īres līgums, tad tikai viņi ir tiesīgi privatizēt dzīvojamās telpas, ja tās pieder valstij vai pašvaldībai. Izņēmums ir tikai tad, ja īrnieks un ģimenes locekļi ir atteikušies par labu trešajai personai. Bet tas var notikt tikai ar īrnieka un viņa ģimenes locekļu piekrišanu un tikai tad, ja noslēdz notariāli vai privatizācijas komisijas apliecinātu vienošanos ar personu, kura vēlas privatizēt minēto dzīvokli.