Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai, mantojot gleznas, obligāti notāram jāiesniedz vērtētāja slēdziens

J
jautā:
17. maijā, 2023
Diāna

Labdien! Vai, mantojot gleznas no gleznotāja, obligāti notāram jāiesniedz vērtētāja slēdziens?

A
atbild:
08. jūnijā, 2023
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Irīna Birzniece, zvērināta notāre

Ja mantojamās mantas sastāvā ir nereģistrējama kustamā manta, tad to novērtē mantinieki vai sertificēts vērtētājs, vai attiecīgās nozares speciālists un novērtējumu pievieno mantojuma lietai. Par mantojamās mantas vērtību uzskata mantojuma lietā iesniegto augstāko novērtējumu.