Lasīšanai: 1 minūte

Bērna kopšanas atvaļinājums tiek piešķirts pēc dzemdību atvaļinājuma

J
jautā:
10. maijā, 2023
Anna

Bērns piedzima 11.04.2023., un māte grib izmantot 1,5 gadu ilgu bērnu kopšanas atvaļinājumu. Vai 1,5 gadi skaitās no bērna piedzimšanas datuma vai no pēcdzemdību slimības lapas beigām?

A
atbild:
17. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nodarbinātai sievietei valsts apmaksā maternitātes atvaļinājumu, kas tiek iedalīts pirmsdzemdību un dzemdību atvaļinājumos. Par šiem abiem atvaļinājumiem ārsts izsniedz slimības lapas B.

Bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) atbilstoši Darba likuma 156.pantam piešķir darba devējs pēc darbinieka(-ces)  iesnieguma.

Tiesiski nav iespējas vienlaikus atrasties divos valsts apmaksātos atvaļinājumos (dzemdību atvaļinājumā un bērna kopšanas atvaļinājumā), tāpēc bērna māte var darba devējam rakstiski prasīt piešķirt BKA, kad dzemdību atvaļinājums ir beidzies.