Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai atšķiras nodokļu režīmi, pārdodot preces uz ES vai citām valstīm

J
jautā:
20. aprīlī, 2023
Mārtiņš

Vai ir atšķirība nodokļu maksāšanas režīmā, kad tiek pārdotas preces interneta veikalā ārpus ES dalībvalstīm vai ES dalībvalstīs, ja apjoms nepārsniedz 10 000 eiro gadā?

A
atbild:
11. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļu apmēru ietekmē biznesa apgrozījums, nodokļu veids. Nav speciālu nodokļu režīmu preču pārdošanai uz atšķirīga statusa valstīm. Atšķirības ir atsevišķu nodokļu, piemēram, PVN, piemērošanā.

Informācija par iespējamajām uzņēmējdarbības formām, nodokļu režīmiem u. c. nodokļu un grāmatvedības jautājumiem ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnes sadaļā “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem”.

Informācija par elektronisko komerciju jeb e-komerciju preču un pakalpojumu tirdzniecībai, izmantojot elektroniskos sakarus, pieejama VID tīmekļvietnē šeit.