Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapu apmaksa nodarbinātai vecāku pabalsta saņēmējai

J
jautā:
10. aprīlī, 2023
Ingemārs

Labdien! Šobrīd esmu darba attiecībās un turpinu strādāt, kā arī saņemu vecāka pabalstu kā strādājošs vecāks 50% apmērā. Jautājums par darbnespējas lapu. Vai pabalstu 50% apmērā turpina maksāt, ja atrodos A, B lapas vai cita slima bērna (B lapas) kopšanas atvaļinājumā? Vai pastāv kādi ierobežojumi? Abus pabalstus izmaksā VSAA, izņemot A lapu.

A
atbild:
19. aprīlī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Lilita Veidemane, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja personai ir izsniegta darbnespējas lapa A vai darbnespējas lapa B, neatkarīgi no saslimšanas cēloņa, tostarp saistībā ar slima bērna kopšanu, un tā saņem vecāku pabalstu 50% apmērā kā strādājošā, tad vecāku pabalstu VSAA turpina maksāt iepriekšējā apmērā, kā arī tiek apmaksāta darbnespējas lapa B.